Napište nám

Slovník pojmů

Zde je vysvětlení k pojmům, použitým na tomto webu:

  • Izotermický kontejner - obal zajišťující tepelnou izolaci náplně (obsahu)
  • Kanban - decentrální jednoduchá metoda ke koordinaci pohybu materiálu při záSobítkování výrobní linky, která funguje na základě samořídících regulačních okruhů. Používají se standardní ukládací bedny nebo standardní velikost dávek, každá s vlastní kartou. Je to tažný systém ("pull") ve kterém si výrobní pracoviště prostřednictvím karty "objednávají" součástky od předchozích pracovišť. Tato metoda je vhodná pro trvalou hromadnou nebo středně sériovou výrobu při vysoké stálosti poptávky a při omezeném sortimentu. Nevyrábí se na sklad; pracoviště smí vyrábět pouze tehdy, dostane-li od následujícího pracoviště "objednávku" ve formě karty. Každý kanban se často používá jako synonymum pro specifický plánovací systém, který vypracovala a používá japonská společnost Toyota.
  • Kompatibilita - slučitelnost
  • Nosnost - největší dovolená hmotnost břemene, kterým lze trvale zatížit dopravní, přepravní nebo ukládací prostředek.
  • Obal - obalový prostředek nebo soubor prostředků určených k ochraně výrobků před škodlivými vnějšími vlivy, k zábraně škod, které by mohly výrobky způsobit svému okolí, a umožnit nebo usnadnit oběh a spotřebu výrobku.
  • Obalová jednotka - někdy se prodejné jednotky sdružují do obalové jednotky; má to spíše manipulační než prodejní důvody. Všeobecně se speciálním obalovým jednotkám vyhýbáme, protože balicí náklady jsou pak značné. V mnoha případech se obalová jednotka rovná prodejní jednotce.
  • Obalová technika - soubor činností a prostředků zabezpečujících optimalizaci funkcí balení.
  • Obalový materiál - materiál, z něhož se vyrábějí obaly; materiál k zabalení a získání soudržnosti baleného zboží pro účely expedice, skladování a prodej.
PPO GROUP CZ, s.r.o.     
Brněnská 2938/25           
671 81 Znojmo                
Česká Republika              
Telefon
+420 515 266 000
O společnosti PPO GROUP CZ, s.r.o.

Společnost PPO GROUP CZ, s.r.o. se po svém založení v roce 1994 stala jedním z nejdůležitějších dodavatelů plastových přepravních obalů na našem trhu. Postupem času se vypracovala na lídra i v oblasti dodávek komplexních balení především v automobilovém průmyslu. 
Zobrazení pro mobil / Klasické zobrazení