Slovník pojmů
PPO - přepravky, palety, bigboxy

Zde je vysvětlení k pojmům, použitým na tomto webu:

  • Izotermický kontejner - obal zajišťující tepelnou izolaci náplně (obsahu)
  • Kanban - decentrální jednoduchá metoda ke koordinaci pohybu materiálu při záSobítkování výrobní linky, která funguje na základě samořídících regulačních okruhů. Používají se standardní ukládací bedny nebo standardní velikost dávek, každá s vlastní kartou. Je to tažný systém ("pull") ve kterém si výrobní pracoviště prostřednictvím karty "objednávají" součástky od předchozích pracovišť. Tato metoda je vhodná pro trvalou hromadnou nebo středně sériovou výrobu při vysoké stálosti poptávky a při omezeném sortimentu. Nevyrábí se na sklad; pracoviště smí vyrábět pouze tehdy, dostane-li od následujícího pracoviště "objednávku" ve formě karty. Každý kanban se často používá jako synonymum pro specifický plánovací systém, který vypracovala a používá japonská společnost Toyota.
  • Kompatibilita - slučitelnost
  • Nosnost - největší dovolená hmotnost břemene, kterým lze trvale zatížit dopravní, přepravní nebo ukládací prostředek.
  • Obal - obalový prostředek nebo soubor prostředků určených k ochraně výrobků před škodlivými vnějšími vlivy, k zábraně škod, které by mohly výrobky způsobit svému okolí, a umožnit nebo usnadnit oběh a spotřebu výrobku.
  • Obalová jednotka - někdy se prodejné jednotky sdružují do obalové jednotky; má to spíše manipulační než prodejní důvody. Všeobecně se speciálním obalovým jednotkám vyhýbáme, protože balicí náklady jsou pak značné. V mnoha případech se obalová jednotka rovná prodejní jednotce.
  • Obalová technika - soubor činností a prostředků zabezpečujících optimalizaci funkcí balení.
  • Obalový materiál - materiál, z něhož se vyrábějí obaly; materiál k zabalení a získání soudržnosti baleného zboží pro účely expedice, skladování a prodej.
Brněnská 2938/25
671 81 Znojmo
Česká Republika
E-mail: info@ppocz.com
Tel.: +420 515 266 080
Fax: +420 515 266 090
www.ppocz.com
Chcete stránku vytisknout?
Skrýt před tiskem nějaké části stránky.
Vytisknout celou stránku tak, jak ji vidíte.
(tento box nebude vytištěn)
Úprava stránky před tiskem
Najeďte myší na nějaký obsah na stránce, zobrazí se červený obdélník. Kliknutím na něj obsah skryjete. Poté stiskněte tlačítko 'Vytisknout'.